Na prawej czy na lewej ręce?

Czy zegarek należy nosić na prawej, czy na lewej ręce? Nie ma to znaczenia, ale każdy z nas preferuje jedną stronę. Wybór nadgarstka zależy zwykle od tego, która ręka jest dominująca. Zwykle nie zakładamy go na tę rękę. Leworęczni raczej noszą zatem zegarki na prawej ręce, a praworęczni na lewej.

Dlaczego? Na ręce dominującej byłby bardziej narażony na uszkodzenia, np. zarysowania, obicia, otarcia, stłuczenia itd. Warto jednak wiedzieć, że większość zegarków produkowana jest z myślą o noszeniu na lewym nadgarstku. Dlatego też korzystanie z przycisków i funkcji dodatkowych jest dla leworęcznych trudniejsze. Są też na rynku modele dedykowane osobom leworęcznym.

Wewnętrzna czy zewnętrza strona?

Są osoby, które zwykle noszą zegarek od wewnętrznej strony nadgarstka, mimo że stanowią mniejszość. Wynika to głównie ze względów praktycznych, gdyż aktywny tryb życia sprawia, że w innym przypadku jest on narażony na uszkodzenia. Warto korzystać z tego sposobu choćby w konkretnych sytuacjach - wyjścia z psem, na siłownię, podczas wyprawy w góry itd. Są też modele, w których to pasek lub bransoleta są na tyle eleganckie, że chcemy podkreślić ich design, nosząc zegarek od wewnętrznej strony nadgarstka.

Nie ma jednego uniwersalnego sposobu, jak nosić zegarek. Można zakładać go dowolnie, jak nam wygodnie, pamiętaj jedynie, aby korzystanie z niego było wygodne. Stanowi ważną ozdobę i element stylizacji, ale przede wszystkim jest to urządzenie praktyczne, o konkretnym przeznaczeniu.

Lena.k, foto: Pexels / Pixabay