Zegarki znowu modne
Moda na zegarki powróciła " mimo że każdy z nas sprawdza godzinę w swoim smartfonie, zegarek jest ważnym elementem biżuterii damskiej oraz męskiej. Można wybrać sportowy smartwatch pełny ciekawych funkcji, ale też klasyczny elegancki model. Tym razem wybieramy zegarek dla mężczyzny.
To prawda, że zegarki noszone na ręku nie są nowością i od dawna stanowią oryginalny lub modny dodatek do stroju. Są praktycznymi gadżetami, a także ważnym dodatkiem podkreślającym nasz styl. Dla wielu panów są też jedyną formą ozdoby, biżuterii.

Zegarek dodaje stylu
Jakie zegarki wybieramy najczęściej? Zwracające uwagę, o oryginalnym designie, dobrze widoczne. W końcu zegarek na męskim nadgarstku może stanowić niezwykle efektowny element świadczący o jego dobrym stylu, guście, a nawet pozycji. Zmienia zatem postrzeganie mężczyzny przez otoczenie.
Wybierajmy zatem czasomierz pasujący do stylu i wizerunku " wybór jest ogromny! Na design zegarka wpływa m.in. jego kolor, rozmiar, tarcza, pasek lub bransoleta itd. Trzeba też zdecydować, czy ma pasować do stylizacji casualowych, czy eleganckich, a może ma być uniwersalny?

Rozmiar zegarka
Przede wszystkim trzeba wybrać właściwy rozmiar zegarka " nie powinien by większy od nadgarstka. Obecnie na topie są duże modele, ale nie można przesadzić. Standardowe zegarki męskie miały średnicę około 30-35 mm, ale dzisiaj rozmiar ten już polubiły kobiety. Wiele zależy od nadgarstka i przeznaczenia zegarka, bo rozmiary te nadal dla większości panów są odpowiednie.
Co więcej, większe czasomierze zwykle są bardziej skomplikowane od mniejszych. Eleganckie modele są dość minimalistyczne, aby dobrze wyglądały pod mankietem koszuli. Koperta o mniejszej średnicy i mniejszej grubości będzie w sam raz. Te designerskie modele oraz sportowe mogą być większe, mogą mieć też wyświetlacz LCD.

K. / Fot. Pexels
Kolory zegarków
Jakie kolory na kopercie, pasku lub bransolecie i tarczy wybrać? Eleganckie połączenie to srebrna koperta, biała tarcza i czarny pasek skórzany. Jednak moda zmienia się dość szybko, popularne są też złote tarcze i brązowe paski albo całe zegarki w złocie. Te casualowe modele mogą być w różnych kolorach i z różnych materiałów. Największy wybór różnych kolorów zegarków znajdziecie na https://dolinski.pl/


Możesz też kierować się tym, co nosisz " jakie kolory przeważają w Twojej szafie? Co prawda model kontrastujący też będzie dobrym pomysłem, ale raczej na co dzień niż na formalne czy biznesowe spotkania. Wtedy dobierz np. srebrną kopertę i bransoletę do srebrnych spinek itd. Jeśli wybierasz skórę, kolor paska powinien współgrać z innymi elementami skórzanymi, np. paskiem od spodni czy butami. Wiele modeli pozwala na zmianę paska, więc można dysponować co najmniej dwoma i zmieniać je zależnie od stroju.
Jeśli jednak wolisz zegarek bardziej sportowy, bardziej funkcjonalny, pomożemy Ci go dobrać już w innym wpisie.