Jeszcze kilkanaście lat temu trudno było wyobrazić sobie życie bez zegarków. Niedawno przeżyły co prawda kryzys, gdyż wiele osób z nich zrezygnowało. Godzinę wyświetlają przecież smartfony i inne urządzenia mobilne. Jednak zegarki przetrwały, co więcej, dziś przeżywają renesans!

To elegancka biżuteria, symbol powodzenia i po prostu modny gadżet. Szeroki wybór modeli sprawia, że każdy wybierze coś dla siebie. Wśród kobiet modne są złote zegarki stylizowane na męskie, z kolei panowie chętnie wybierają półsportowe modele i klasyczne smartwatche. A zegarki na łańcuszku?

Ogólnie wyszły one z mody, ale wracają jako kobiecy dodatek! Używane są sporadycznie, ale zarazem są najbardziej eleganckie. Są delikatne, małe i prezentują się niezwykle subtelnie i intrygująco. Takie modele są mniej wygodne, gdyż trzeba po nie sięgnąć do kieszeni, ale dodadzą uroku i nonszalancji niejednej stylizacji. Miłośnicy stylu retro i vintage są nimi zachwyceni! Wpisują się też w gust hipsterów, którzy chętnie włączają taki model do swojej kolekcji.

Rola zegarka na łańcuszku jest zatem inna niż przed laty " nie jest nią wskazywanie godziny. Obecnie zegarek kieszonkowy to przede wszystkim ozdoba, element biżuterii, idealnie pasuje do strojów uroczystych, np. na ślub.

KKW, f:Bru-nO/Pixabay