Wbrew pozorom kupując zegarek damski w sklepie, nie musimy decydować się na jeden konkretny model. Inny zegarek założymy bowiem do koktajlowej sukienki, a inny wybierając się na wycieczkę w góry.

Zapięcie robi różnicę. W zależności od tego, czy wybierzemy pasek, łańcuszek, bransoletkę lub rzemyk, nadamy strojowi całkiem inny charakter.

Bransoletka
Decydując się na założenie zegarka z bransoletką, mamy do wyboru kilka rozwiązań. Delikatna, cienka bransoletka będzie pasowała do zwiewnych, kobiecych strojów " sukienek, kostiumów. Co ważne, taki zegarek jest już głównym elementem biżuterii, tak więc nie przesadzajmy z innymi, typu pierścionki, ozdobne bransoletki, łańcuszki. Damski zegarek z prostą, grubszą bransoletą dobrze sprawdzi się natomiast w sytuacjach biznesowych i będzie miłą odmianą niż pasek.

Rzemyk i łańcuszek
Zegarki na rzemyku, często o asymetrycznych kształtach tarczy, będą dobrze wyglądać na cienkim nadgarstku szczupłej, preferującej niezobowiązujący styl, dziewczyny.
Łańcuszek z kolei to powrót do stylu retro. Taki chronometr będzie stanowił oryginalny dodatek do kobiecej garderoby i prawdziwą ozdobę dekoltu.

Pastelowe paski
Jednak i ponadczasowe paski wcale nie muszą być nudne. Dziś panuje dowolność w doborze paska do koperty. Zgodnie z tym możemy do złotej koperty wybrać nie jak dawniej " tylko brązowy pasek " ale pasek w każdym innym kolorze. Panie chętnie kupują paski w pastelowych barwach: żółte, niebieskie, wrzosowe. Często działa tu zasada jak przy doborze makijażu: na wiosnę i lato jest bardziej ożywiony, jesienią i zimą utrzymany w chłodniejszej tonacji. Zobacz też przykłady dobrego dopasowania zegarków do ubioru na Facebookowym profilu firmy techtime.