Zakupowi zegarka na prezent towarzyszy przesąd, który mówi, że jak wręczy się zegarek, to „wasz czas się skończy”. Oczywiście, to tylko przesąd, któremu nie należy wierzyć ani ufać.
Zegarek jest nie tylko prezentem eleganckim, ale i trwałym. Nie zużyje się jak kosmetyk po kilku tygodniach użytkowania. Dodatkowo, jeśli wygrawerujemy na nim napis " dedykację, będzie stanowił miłą sercu pamiątkę na naprawdę długie lata.

Dla mamy, babci
Zegarek dla mamy albo babci powinien charakteryzować się innym designem niż zegarek dla narzeczonego, chłopaka. Przede wszystkim musimy utrafić w gust osoby, którą chcemy obdarować. Jeśli mama lub babcia preferują klasyczny styl, niech zegarek będzie również w nim utrzymany. Zwróćmy także uwagę na to, czy ma być prezentem wyłącznie praktycznym czy może również biżuteryjnym. W tym drugim przypadku można zaszaleć z rodzajem mocowania do nadgarstka i zamiast paska wybrać delikatną np. złotą bransoletkę lub łańcuszek.

Dla chłopaka
Zegarek określa nasz styl. Jeśli Twój mąż lub chłopak ubiera się w stylu militarnym, dobierz mu właśnie taki zegarek. Jeśli uwielbia ruch i nie wyobraża sobie weekendu bez wycieczki w góry " pomyśl o zegarku sportowym, z krokomierzem i pulsometrem. Amatorom sportów wodnych z pewnością spodoba się zegarek wodoodporny, którego nie będą musieli ściągać na basenie czy podczas nurkowania.
Wybór jest naprawdę duży i odpowiedni na każdą kieszeń ofiarodawcy.