Pomimo, że mężczyźni zazwyczaj przywiązują się do osobistych gadżetów, w przypadku zegarków warto pomyśleć o więcej niż jednym egzemplarzu. Chyba, że klasyczny styl towarzyszy nam od rana do wieczora i nawet w wakacje ubieramy się jak do pracy.
Dla panów, którzy preferują oficjalne stylizacje, polecane są zegarki o prostym, minimalistycznym kroju, wykonane ze stali szlachetnej, srebra, złota, koniecznie na skórzanych paskach.

Dla aktywnych fizycznie
Chronometr musi pasować estetyką do pozostałych elementów garderoby. Gdy na co dzień ubieramy się sportowo, klasyczne męskie zegarki nie współgrają z takim stylem. Świetnie za to sprawdzi się w takim przypadku nowoczesny, wodoszczelny, wytrzymały na wstrząsy zegarek z krokomierzem czy pulsometrem lub innymi funkcjonalnymi rozwiązaniami przeznaczonymi dla osób aktywnych fizycznie. Jego charakterystyczny design od razu określi kim jesteś i co lubisz. Taki zegarek średnio jednak będzie pasował na oficjalne okazje i wieczorowe wyjścia. Dlatego dobrze pomyśleć o sytuacjach, w których bywamy i dobrać do nich odpowiedni czasomierz.

Wizytowo
Zegarki wizytowe muszą być eleganckie, ale nie należy przesadzać z ich ozdobnością. Pole do popisu, jeśli chodzi o elementy zdobnicze, mamy za to przy okazjach wieczorowych " gdy idziemy na sylwestra czy bal. Zegarki, zakładane na takie okoliczności, powinny być wyposażone w większą kopertę. Mogą być wykończone złotem albo też zdobione szlachetnymi kamieniami.