Wybór materiałów do pasków męskich zegarków jest dość spory. Już nie tylko skóra, skaj i plastik, ale także silikon, kauczuk czy materiały wodoodporne.

Jeśli nosimy zegarek utrzymany w klasycznym, garniturowym stylu, jego pasek również powinien być klasyczny " z naturalnej skóry, najlepiej cielęcej. Kolor i fakturę paska dobieramy do pozostałych, skórzanych elementów garderoby, czyli paska od spodni, butów, torby/aktówki.
Wśród zapięć najbardziej eleganckie jest zapięcie klamerkowe, jest też dużo wygodniejsze od tradycyjnej sprzączki.

Silikon dla sportowców
Amatorzy sportu, noszący sportowe, wodoszczelne, wytrzymałościowe zegarki, powinni zaopatrzyć się w pasek wykonany z silikonu. Jest bardziej trwały niż skórzany, a dodatkowo odporny na działanie wilgoci.
Mężczyźni preferujący styl militarny mają do wyboru dwa rodzaje pasków do zegarków. Pierwszy to grube paski skórzane, inspirowane wojskowym stylem z pierwszej połowy XX wieku. Są impregnowane, mają podkładkę pod zegarek.

Militarne paski
Drugim rodzajem paska dla zegarków utrzymanym w militarnym designie są paski wykonane z taśm nylonowych, tzw. nato. Wytrzymałe i wygodne, mają bogatą kolorystykę " od czerni, przez moro, pastele aż do jaskrawych barw. Nie obciążają nadgarstka, zapinana są na metalowe klamry, czasem na rzepy. W ostatnich latach znalazły się na liście najbardziej trendowych pasków do męskich zegarków.